Latgales ievērojamākie apskates objekti.

Latgale… Latgalīte… mana bērnības zeme. Vienalga kur un ko skaties – paveras brīnišķīgs skats, sirds izstaro mīlestību, gribas plaši atplest rokas un apskaut šo vareno skaistumu. Latgale var lepoties gan ar saviem cilvēkiem, gan krāšņo dabu, gan apskates objektiem.

Lai ceļotu pa Latgali var izmantot jau izstrādātus, sagatavotus maršrutus, bet var kāpt mašīna, uz motocikla, velosipēda, uz jebkura transporta līdzekļa, kurš ir spējīgs pārvietoties un doties ceļojumā. Apskatīt to, ko sirds un acis visvairāk vēlas redzēt, piedzīvot un sajust vēl nebijušas izjūtas!

Ja esat dabas mīļotāji, tad varat doties uz 2007. gadā nodibināto Rāznas Nacionālo parku. Tur jūs varēsiet vērot novadam raksturīgas ainavas –pilskalnus, viensētas, baznīcas, krucifiksus ceļa malās, kuri ir savdabīgi, Latgalei raksturīgi, mākslas darbi, mežus un ezerus. Tur jūs sagaidīs Rāznas ezers, kurš bieži tiek dēvēts par Latgales jūru. Tā daudzveidība pārsteidz un sajūsmina: viļņi, kuri baltām putu cepurēm sitas pret krastu un miers, kad tu redzi kā saule spoguļojos ūdens rāmajā virsmā.

Tur jūs sagaidīs unikālais Ežezers. Unikāls tāpēc, ka tieši tam pieder visvairāk salu (aptuveni 70 salveidīgi veidojumi). Ezera krastā jūs sagaidīs 200 gadus vecā Piloru ozolu audze. Tur ir izveidota atpūtas vieta ar laipu, no kuras paveras skats uz Ežezeru un tā salām.

3 km attālumā no Dubuļu ciema jūs sagaidīs Liepu kalns – Latvijā trešā augstākā virsotne. Tās augstums ir 289 metri. Tur pieejamā skatu torņa platforma šobrīd Latvijā ir visaugstākā – 323 metri un to ir iespējams sasniegt pašiem ar savām kājām.

Tālāk jūs sagaidīs Mākoņkalns jeb Padebešu kalns. Tā augstums ir 249 metri. Šeit, 1252. gadā tika uzcelts pirmais nocietinājums Latgalē – Volkenbergas pils. Laika gaitā pils ir sabrukusi, saglabājies ir tikai neliels mūra sienas fragments. Pirms ļoti daudziem gadiem vēl diezgan labi bija redzama ieeja apakšzemes ejā, par kuru tika stāstīts, ka tā esot bijusi tik plaša, ka pa to varējis braukt zirgu trijjūgs.
No kalna paveras brīnišķīgs skats uz tuvāko apkārtni un Rāznas ezeru. Pašā kalna pakājē redzams Ubagovas ezers, kurš tautā tiek saukts par “Latgales dzidro aci”. Šo vietu ir iecienījuši un atzinīgi novērtējuši fotogrāfi, jo šeit top vienreizējas un neatkārtojamas fotogrāfijas, kuras pārsteidz ar krāšņajām dabas ainavām.

Latgale ir pazīstama arī ar saviem senajiem Dievnamiem. Netālu no Mākoņkalna atrodas Lipušku vecticībnieku nams, kurš ir celts 1893. gadā.

Mazliet tālāk no Mākoņkalna atrodas arī viena no mazākajām Latgales koka baznīcām – Zosnas Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca. Tajā vēl joprojām regulāri notiek Dievkalpojumi.
Rāznas nacionālajā parkā ir apskatāmas Lūznavas un Zosnas muižas, kuras Latgalei ir mīļas un dārgas. Šīs muižas ir kultūrvēsturisks mantojums.

Var bezgalīgi daudz stāstīt par šo krāšņo novadu, viesmīlīgajiem un sirsnīgajiem cilvēkiem, bet tas būs tikai stāsts… Man gribas novēlēt jums, to visu apskatīt pašiem! Izjust un izbaudīt! Plānojot savus ceļojumus, atcerieties – Latgale gaida jūs!